Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu

    Podobne obiekty, wydarzenia

    Kaplica trzech osób w Zagaciu

    Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

    Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

    Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

    Pałac Radziwiłłów w Balicach

    Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

    Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

    Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

    Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

    Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

    Udostępnij

    Czas powstania

    Koniecpolski Festiwal pierwszy raz odbył się w 2017 roku.

    Opis cech Gminnego Cudu Regionu

    Impreza dla melomanów cieszy się ogromnym zainteresowaniem pomimo tego, że dotyczy muzyki rzadko prezentowanej w Polsce. Dzisiaj to już wyrobiona marka w regionie ze względu na wykonawców znanych w kraju i na całym świecie.


    Główną ideą organizacji tego wydarzenia artystycznego jest popularyzacja muzyki organowej, na ogół bardzo mało znanej, stworzonej z myślą o organach jako instrumencie koncertowym. Właśnie ten instrument umożliwia stylowe wykonanie muzyki dawnej.
    Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Tadeusz Barylski, dyplomowany organista i pianista. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Hanny Kryjak oraz dr Huberta Salwarowskiego. Uczestniczył w kursach mistrzowskich poświęconych grze na organach pod kierunkiem wybitnych profesorów klas organów z Europy i USA oraz wybitnych polskich organistów. Jego działalność koncertowa obejmuje zarówno recitale organowe, jak i występy z licznymi solistami, chórami, orkiestrami i zespołami kameralnymi. Obecnie prowadzi klasę fortepianu oraz jest inicjatorem i prezesem stowarzyszenia FIORI MUSICALI, którego celem jest upowszechnianie i propagowanie kultury muzycznej o wysokiej randze artystycznej.