Święto Wina w Mieście Skarbów

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Rezerwat „Łęka”

  Utworzony zarządzenie Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa...

  Ujście Sanu do Wisły w Dąbrówce Pniowskiej

  Dąbrówka Pniowska to wieś w Polsce położona w województwie...

  Cementownia Grodziec

  Czas powstania: 1857 r. Opis kontekstów historycznych: Pozostałości zabudowań Cementowni Grodziec...

  Zamek w Będzinie

  Czas powstania: przełom XIV w. Opis kontekstów historycznych: Będziński zamek jest...

  Bractwo Rycerskie Zamku Będzin

  Czas powstania: 2001 r. Opis kontekstów historycznych: Bractwo Rycerskie Zamku Będzin...

  Udostępnij

  źródło: google grafika, dostęp 12.2021; https://www.google.com/search?q=%C5%9Bwi%C4%99to+wina+w+mie%C5%9Bcie+skarb%C3%B3w&client=ms-android-hmd-rev2&prmd=invx&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiy8Iz1xu_0AhUJQfEDHa6EA9YQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=412&bih=604&dpr=3.5#imgrc=rhGXXYEVJDCdaM

  Tytułowe Święto Wina w Mieście Skarbów jest organizowane w Środzie Śląskiej cyklicznie od roku 2005. Głównym miejscem wydarzeń jest samo centrum rynku (oczywiście zamkniętego i zabezpieczonego na czas trwania imprezy).

  źródło własne

  Święto odbywa się zawsze w pierwszej połowie września i obejmuje cały weekend (włączając piątkowy wieczór, podczas którego zazwyczaj miejsce ma koncert w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego). Oficjalne obchody rozpoczynają się w sobotę od tradycyjnego korowodu wokół ratusza i poloneza odtańczonego na głównej scenie.

  źródło własne

  Atrakcji jest oczywiście o wiele więcej – koncerty (np. Maryli Rodowicz, Ani Karwan, czy Francesco Napoli), stoiska z winami (polskie, francuskie, gruzińskie, portugalskie, hiszpańskie, austriackie, włoskie, chilijskie) rozmieszczone wzdłuż rynku budowanego na prawach niemieckich, konkursy dla dzieci i dorosłych, uroczyste wybieranie Miss Winnego Grona.

  Źródło: google grafika, dostęp 12.2021; https://www.google.com/search?q=%C5%9Bwi%C4%99to+wina+w+mie%C5%9Bcie+skarb%C3%B3w&client=ms-android-hmd-rev2&prmd=invx&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiy8Iz1xu_0AhUJQfEDHa6EA9YQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=412&bih=604&dpr=3.5#imgrc=TS-g7g4Rz_EtIM&imgdii=LzF4smJhqa-dTM