Wieżowce przy Rondzie Daszyńskiego

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Przy Rondzie Daszyńskiego stoją najwyższe wieżowce w Warszawie: Warsaw Unit, Skyliner oraz kompleksy The Warsaw Hub oraz Generation Park.

  Biurowiec Warsaw Unit został zaprojektowany przez Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury. Ma adres Rondo Daszyńskiego 1. Jego budowę rozpoczęto w 2017 roku, a zakończono w 2021 roku. Wieżowiec ma 202 m wysokości (46 kondygnacji), co oznacza, że jest piątym co do wysokości budynkiem w Warszawie. W części drapacza Warsaw Unit pojawiła się, po raz pierwszy w Polsce, elewacja typu Dragon Skin (smocza skóra). Jest to fasada kinetyczna, złożona z kilku tysięcy ruchomych płytek, które reagując na podmuchy wiatr, tworzą niepowtarzalne obrazy. Warsaw UNIT to jeden z najwyższych wieżowców w Polsce. Ten 200-metrowy biurowiec to inwestycja firmy Ghelamco Poland. Budowa biurowca zakończyła się w maju 2021.

  Na 46. piętrze Warsaw UNIT otwarta zostanie wyjątkowa przestrzeń – Skyfall Warsaw. To czteroosobowa platforma z przeszkloną podłogą, która wychyla się na zewnątrz budynku o 15 stopni. Będzie to jedyna taka atrakcja nie tylko w Warszawie, ale i w Europie.

  Fot. WG

  Przy Rondzie Daszyńskiego 2b stoi zespół budynków The Warsaw Hub. Budowa kompleksu rozpoczęła się w grudniu 2015 roku, a zakończyła w czerwcu 2020 roku. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne AMC- Andrzej M. Chołdzyński. Kompleks składa się z trzech wież: dwóch o wysokości 130 m oraz jednej 85 m (od strony ronda), połączonych wspólnym podium. Niższa wieża pomieściła dwa hotele, w dwóch wyższych są biura. Inwestor przewidywał możliwość połączenia budynków biurowych łącznikami na wyższych kondygnacjach. Budynek ma bezpośrednie podziemne połączenie ze stacją metra Rondo Daszyńskiego.

  The Warsaw Hub sąsiaduje z gotowym już wieżowcem Skyliner (ul.Prosta 67), którego wysokość wynosi 195 m. Pomiędzy wieżowcami powstał pasaż zieleni. Budowa Skylinera ruszyła we wrześniu 2017. Na wysokości 165 metrów powstaje dwupoziomowy SkyBar, do którego będzie się wyjeżdżać osobną windą.

  Naprzeciwko Warsaw Unit stoi kompleks Generation Parki. To zespół trzech budynków: X (ul. Prosta 36) Y(rondo Daszyńskiego 4), Y) i Z (ul. Towarowa 28). Budowa wystartowała w listopadzie 2015 roku i finiszowała w 2021 roku. Projekt powstał w pracowni JEMS Architekci. Wieżowiec Y ma 35 kondygnacji, a X i Z po jedenaście. Symbole X,Y, Z nawiązują do następujących po sobie generacji, które będą razem żyć i pracować na Woli.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł