Centrum Edukacji Muzycznej

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  W XIX wieku przy dzisiejszej ulicy Połczyńskiej 56, stała żółta karczma, w której funkcjonowała stacja omnibusów pocztowych. 2 listopada 1830 roku do tego miejsca dotarł Fryderyk Chopin. W tym miejscu pożegnał się z przyjaciółmi i na zawsze opuścił ojczysty kraj. Obecnie przy ulicy Połczyńskiej 56 trwa budowa koncertowego centrum edukacji muzycznej.

  W dwudziestoleciu międzywojennym w Żółtej Karczmie umiejscowiono szkołę. W 1945 roku w całkowicie zmienionym budynku znów zaczęła funkcjonować szkoła podstawowa, a przez
  pewien czas także Technikum Ceramiczne.

  Obecnie przy ulicy Połczyńskiej powstaje koncertowe centrum edukacji muzycznej. Zakończył się już 1.etap budowy. Oddane już dwa budynki stanowią część dydaktyczną Centrum, mieszczą też dużą część zaplecza przyszłej sali koncertowej (administrację, szatnie, garderoby solistów, poczekalnie dla zespołów, sanitariaty).

  Do budynków przeniesione zostały zajęcia dwóch wydziałów (Wydziału Jazzu oraz Wydziału Wokalno – Estradowego) oraz kilku klas instrumentalnych z ul. Bednarskiej.

  Fot. WG

  Budowana obecnie sala koncertowa na około 400 miejsc będzie miała dużą estradę mogąca pomieścić największe zespoły (wielką orkiestrę symfoniczną wraz z chórem i solistami). Powstaje też kanał orkiestrowy, który pomieści pełną, 65-osobową orkiestrę. Dzięki temu Centrum będzie drugą co do wielkości scenę operowo-musicalową w Warszawie. Sala ta, jako jedyna w Polsce, wyposażona będzie w elektroniczny system regulacji pogłosu „Constellation”.

  Fot. WG