Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr”

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr” to festiwal, który doczekał się już 12 edycji. Od powstania w 2009 roku, inicjatywa ta wpisała się na stałe w mapę kulturalną Koszalina.

  „M-teatr” to festiwal debiutów, który pozwala młodym talentom reżyserskim zaprezentować się przed szerszą publicznością. Wydarzenie daje również możliwość poznania się artystom młodego pokolenia i skonfrontowania różnych spojrzeń na sztukę. Tego typu działania motywują do dyskusji, wyznaczają kierunki oraz pozwalają na kulturalny i intelektualny rozwój lokalnej społeczności. M-teatr, które są jedną z najważniejszych inicjatyw Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. J. Słowackiego w Koszalinie, sprawiają, że widownia w tej instytucji zawsze „pęka w szwach”.  Dotychczas podczas Konfrontacji koszalińska scena gościła takie spektakle jak: „Gnczanka. Przepis na prostotę życia” w reż. Anny Gryszkówny, “Cynkowi chłopcy” w reż. Jakuba Skrzywanka, „Jakob i Leidental” w reż.  Marcina Hycna. Artyści wystawiający spektakle podczas festiwalu sięgają do klasyki ale i współczesnej literatury, na scenie występują aktorzy dopiero rozpoczynający swoją przygodę teatralną oraz bardziej znani artyści. Można powiedzieć, że Konfrontacje Młodych „m-teatr” to prawdziwe święto teatru, dla którego warto odwiedzić Koszalin. 

  Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr” . Fot. Izabela Rogowska
  Zastępca Prezydenta Miasta Koszalina Przemysław Krzyżanowski podczas festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr” . Fot. Izabela Rogowska