Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr”

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Hinko Ethiopus

  Czas powstania: XIV w. opis kontekstów historycznych: Początki osadnictwa na będzińskiej...

  Rezerwat „Łęka”

  Utworzony zarządzenie Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa...

  Ujście Sanu do Wisły w Dąbrówce Pniowskiej

  Dąbrówka Pniowska to wieś w Polsce położona w województwie...

  Cementownia Grodziec

  Czas powstania: 1857 r. Opis kontekstów historycznych: Pozostałości zabudowań Cementowni Grodziec...

  Zamek w Będzinie

  Czas powstania: przełom XIV w. Opis kontekstów historycznych: Będziński zamek jest...

  Udostępnij

  Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr” to festiwal, który doczekał się już 12 edycji. Od powstania w 2009 roku, inicjatywa ta wpisała się na stałe w mapę kulturalną Koszalina.

  „M-teatr” to festiwal debiutów, który pozwala młodym talentom reżyserskim zaprezentować się przed szerszą publicznością. Wydarzenie daje również możliwość poznania się artystom młodego pokolenia i skonfrontowania różnych spojrzeń na sztukę. Tego typu działania motywują do dyskusji, wyznaczają kierunki oraz pozwalają na kulturalny i intelektualny rozwój lokalnej społeczności. M-teatr, które są jedną z najważniejszych inicjatyw Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. J. Słowackiego w Koszalinie, sprawiają, że widownia w tej instytucji zawsze „pęka w szwach”.  Dotychczas podczas Konfrontacji koszalińska scena gościła takie spektakle jak: „Gnczanka. Przepis na prostotę życia” w reż. Anny Gryszkówny, “Cynkowi chłopcy” w reż. Jakuba Skrzywanka, „Jakob i Leidental” w reż.  Marcina Hycna. Artyści wystawiający spektakle podczas festiwalu sięgają do klasyki ale i współczesnej literatury, na scenie występują aktorzy dopiero rozpoczynający swoją przygodę teatralną oraz bardziej znani artyści. Można powiedzieć, że Konfrontacje Młodych „m-teatr” to prawdziwe święto teatru, dla którego warto odwiedzić Koszalin. 

  Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr” . Fot. Izabela Rogowska
  Zastępca Prezydenta Miasta Koszalina Przemysław Krzyżanowski podczas festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr” . Fot. Izabela Rogowska