Ciechociński Przegląd Poezji dla Dzieci

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Cmentarz parafialny „Na Zjawieniu”

  Położony jest w południowo -zachodniej części Radomyśla nad doliną...

  Krzyż nad Graniczką

  Rodziny zamordowanych podchorążych czekały 58 lat – do 12...

  Kościół pw. św. Tomasza

  Czas powstania: XVI w. Opis kontekstów historycznych: Pierwszy kościół w tym miejscu...

  Góra „Dorotka” w Będzinie

  Czas powstania: nie dotyczy Opis cech fizycznych: Wzgórze Przemienienia Pańskiego w Będzinie...

  Będzińskie targowisko

  Czas powstania: lata 20. XX w. Opis cech fizycznych: Przy ul. Gzichowskiej...

  Udostępnij

  Czas powstania

  Ciechociński  Przegląd Poezji dla Dzieci organizowany jest od 2008 roku. Celem przeglądu jest rozbudzanie młodego człowieka na wrażliwość jaką niesie literatura, poezja oraz promowanie czytelnictwa.

  Opis cech fizycznych wprowadzonego Gminnego Cudu Regionu

  Do udziału w tym literackim wydarzeniu zapraszane są dzieci w wieku szkolnym 6-10 lat, z terenu gminy Ciechocin a także z sąsiednich gmin. Przegląd Poezji jest jednym z nielicznych wydarzeń tego typu organizowanych w okolicach i przyciąga dużą liczbę odbiorców. Udział w przeglądzie bierze co roku około 90 dzieci do tego liczna widownia, która chętnie kibicuje uczestnikom. Przegląd organizowany jest w formie konkursu z nagrodami i przebiega w trzech kategoriach tj., poezja recytowana, poezja śpiewana, krótka scenka teatralna.

  Opis kontekstów historycznych

  Pomysłodawczynią Ciechocińskiego Przeglądu Poezji dla Dzieci jest Aneta Sulecka Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Ciechocin. Wydarzenie organizowane jest w okolicach Międzynarodowego Dnia Książki i promuje idee wartości kulturowych związanych z edukacją czytelniczą, popularyzacja poezji dla dzieci, pobudzaniem aktywności czytelniczej, upowszechnianiem kultury języka polskiego oraz integracją społeczności z biblioteką.