Diecezjalny Ośrodek Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej AUGUSTIANUM

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Obiekt powstał w latach 90. XX wieku przy parafii jako wotum wdzięczności za koronację cudownego obrazu Matki Bożej Bolesnej. Urna z prochami z cmentarza w Katyniu stała się kamieniem węgielnym. 17 listopada 1995 r. biskup Wacław Świerzawski erygował Diecezjalny Dom Rekolekcyjny Diecezji Sandomierskiej.
  Z informacji umieszczonych na stronie parafii wynika, że przez pierwsze dwa lata działalności Domem Rekolekcyjnym i przybyłymi na rekolekcje zajmowali się: ks. Stanisław Lis i ks. Adam Nafalski. Przez kolejne osiem – ks. Bogdan Piekut. Od 2005 r. Domem opiekował się ks. Adam Stachowicz, któremu od września 2006 r. do sierpnia 2009 r. pomocą służył ks. dr Grzegorz Miszczak – Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej.
  Dekretem z dnia 18 grudnia 2008 r. bp Andrzej Dzięga w miejsce Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego powołał Diecezjalny Ośrodek Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej „AUGUSTIANUM” w Radomyślu nad Sanem. 1 września 2009 r. ks. bp Krzysztof Nitkiewicz mianował wicedyrektorem Ośrodka ks. Witolda Szczura – kierownika Referatu duszpasterstwa dzieci i młodzieży.
  Od sierpnia 2012 r. posługę dyrektora Ośrodka pełnił ks. Marian Bolesta – Diecezjalny Duszpasterz Dzieci i Młodzieży, któremu pomocą służył ks. Daniel Koryciński – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej.
  Od 16 sierpnia 2021 r. posługę Dyrektora Ośrodka pełni Ks. Damian Zieliński – Diecezjalny Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

  Piękne, zadbane otoczenie przyciąga również pielgrzymów spoza parafii.


  Ośrodek to nie tylko miejsce na przeżycie rekolekcji ale również wypoczynek. Na terenie leśnym w pobliżu Ośrodka wyznaczone zostało miejsce do gry w paintballa. W pobliżu Ośrodka usytuowany został również park linowy, stanowiący miejsce, w którym można przeżyć przygodę z liną na wysokości, bez potrzeby specjalistycznego alpinistycznego szkolenia. Można odczuć smak ryzyka bez ryzyka, ale za to z dużą dawką adrenaliny.

  Więcej informacji: http://augustianum-radomysl.pl