Teatr „Dratwa”

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Czas powstania

  2016 r.

  Opis Gminnego Cudu Regionu

  Teatr „Dratwa” działąjący w GOK w Kłomnicach powstał w 2014 r. Dzięki pozyskanym funduszom na zajęcia teatralno-plastyczne dla młodzieży w wieku 13-18 lat udało się zorganizować projekt o nazwie „Aktywni-Kreatywni”. Następnie pracownicy GOK-u wraz z grupą młodzieży przygotowali spektakl pt. „Pchła Szachrajka”. Premiera odbyła się w czerwcu 2014 r. i odniosła sukces. Wydarzenie to stało się wielkim początkiem Teatru działającego w Gminie Kłomnice. Wtedy to jeszcze nikt nie przypuszczał, że Teatr Dratwa będzie rozpoznawalny w całej Polsce, a jego spektakle chętnie oglądane i nagradzane podczas przeglądów teatralnych. W 2016 r. założono Teatr pod nazwą „Dratwa”. W zamyśle miał on łączyć pokolenia oraz integrować społeczność lokalną. Reżyserem został utalentowany Dawid Chybalski, który od samego początku formowania się grupy pisał scenariusze oraz teksty piosenek do spektakli dla dzieci i dorosłych.
  W tym samym roku dla poszerzenia możliwości młodzi adepci teatru postanowili założyć Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Dratwa”, którego członkami zarządu są sami aktywiści grupy teatralnej.

  gokklomnice.pl

  Teatr mimo swojego młodego wieku ma w swoim dorobku znaczące sukcesy. W 2018 roku zajął pierwsze miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Radomsku za spektakl „Pchła Szachrajka”. Kolejny sukces w tym roku to trzecie miejsce w Łódzkim Przeglądzie Teatralnym „ŁóPTA”, także ze spektaklem „Pchła Szachrajka”. Rok 2019 przyniósł Dratwie pierwsze miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Radomsku za spektakl „Mały Książę”. Warto dodać, że Dratwa we wrześniu bieżącego roku zaprezentuje setny swój występ „Pchły Szachrajki”, zespół wystawił także 31 spektakli „Mały Książę” i 46 spektakli „Pan Baj”. A w ciągu pięciu lat działalności jego przedstawienia zobaczyło 80 000 widzów.

  gokklomnice.pl

            Dane identyfikacyjne

  Województwo:  śląskie                                                           

  Gmina:  Kłomnice