Czas powstania

2016 r.

Opis Gminnego Cudu Regionu

Teatr „Dratwa” działąjący w GOK w Kłomnicach powstał w 2014 r. Dzięki pozyskanym funduszom na zajęcia teatralno-plastyczne dla młodzieży w wieku 13-18 lat udało się zorganizować projekt o nazwie „Aktywni-Kreatywni”. Następnie pracownicy GOK-u wraz z grupą młodzieży przygotowali spektakl pt. „Pchła Szachrajka”. Premiera odbyła się w czerwcu 2014 r. i odniosła sukces. Wydarzenie to stało się wielkim początkiem Teatru działającego w Gminie Kłomnice. Wtedy to jeszcze nikt nie przypuszczał, że Teatr Dratwa będzie rozpoznawalny w całej Polsce, a jego spektakle chętnie oglądane i nagradzane podczas przeglądów teatralnych. W 2016 r. założono Teatr pod nazwą „Dratwa”. W zamyśle miał on łączyć pokolenia oraz integrować społeczność lokalną. Reżyserem został utalentowany Dawid Chybalski, który od samego początku formowania się grupy pisał scenariusze oraz teksty piosenek do spektakli dla dzieci i dorosłych.
W tym samym roku dla poszerzenia możliwości młodzi adepci teatru postanowili założyć Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Dratwa”, którego członkami zarządu są sami aktywiści grupy teatralnej.

gokklomnice.pl

Teatr mimo swojego młodego wieku ma w swoim dorobku znaczące sukcesy. W 2018 roku zajął pierwsze miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Radomsku za spektakl „Pchła Szachrajka”. Kolejny sukces w tym roku to trzecie miejsce w Łódzkim Przeglądzie Teatralnym „ŁóPTA”, także ze spektaklem „Pchła Szachrajka”. Rok 2019 przyniósł Dratwie pierwsze miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Radomsku za spektakl „Mały Książę”. Warto dodać, że Dratwa we wrześniu bieżącego roku zaprezentuje setny swój występ „Pchły Szachrajki”, zespół wystawił także 31 spektakli „Mały Książę” i 46 spektakli „Pan Baj”. A w ciągu pięciu lat działalności jego przedstawienia zobaczyło 80 000 widzów.

gokklomnice.pl

          Dane identyfikacyjne

Województwo:  śląskie                                                           

Gmina:  Kłomnice                                                                    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj