Centrum Edukacji Ekologicznej i Park Owadów i Pajęczaków w Stobiernej

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Centrum Edukacji Ekologicznej 2011 rok. Park Owadów i Pajęczaków 2012. Enklawa Genetyczna założona w 2012 roku. Ścieżka dydaktyczna 2016 rok.

  Park Owadów i Pajęczaków składa się z 17 makiet owadów i pajęczaków w powiększeniu ok. 200-krotnym. Do parku prowadzi otwarta w 2016 roku ścieżka dydaktyczna z tablicami informacyjnymi, ekspozycjami plenerowymi, grami edukacyjnymi, ulami.Figury wiernie odwzorowują owady i pajęczaki, które można spotkać w pobliskich lasach, łąkach, czy gospodarstwach domowych. Tuż obok figur znajdują się tablice z ciekawymi informacjami na temat anatomii i występowania danego gatunku.

  Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej pod Dębicą powstało w 2011 roku. Celem placówki jest m.in. szerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej poprzez naukę warsztatową, uświadomienie obecnego stanu i znaczenia ochrony przyrody dzieciom i młodzieży. W jego skład wchodzi: Galicyjska Chata – miejsce spotkań, szkoleń, warsztatów ekologicznych, Stodoła- stary budynek gospodarczy zaadoptowany na nowoczesny obiekt konferencyjny, ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna oraz Park Owadów i Pajęczaków, a także  Enklawa Genetyczna, czyli kolekcja tradycyjnych odmian drzew owocowych, charakterystycznych dla Podkarpacia. Zwiedzanie ścieżki i parku jest bezpłatne. Centrum Edukacji Ekologicznej oferuje ponadto możliwość przeprowadzenia w obiekcie lekcji przyrody, anatomii, botaniki, warsztaty kulinarne, pieczenie regionalnych placków oraz ich degustację, połączoną z wykładem o dawnym życiu w gospodarstwie wiejskim, warsztaty pszczelarskie, warsztaty entomologiczne- „Świat owadów wokół Nas”, szkolenia dla sadowników i rolników. To tylko niektóre z propozycji.

  Województwo: podkarpackie

  Gmina: Dębica

  Park owadów i pajęczaków w Stobiernej.