Kompleks Active Jedlina

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Kompleks Active Jedlina jest jednym z bardziej popularnych miejsc aktywności mieszkańców, kuracjuszy i turystów. Piękne miejsce i bogata oferta sprawia, że można tu być często i za każdym razem inaczej spędzać czas.

  Mapa Kompleksu Active Jedlina
  Kompleksu Active Jedlina

  Kompleks sportowy obejmuje wiele różnych atrakcji, tj. skatepark, pumptruck, wielofunkcyjne boiska sportowe, ścieżki pieszo-rowerowe, boiska do gry w petanque, zalew, plac zabaw, street workout oraz sześciotorową bieżnię. Obok są też trasy rowerowe, m.in. jedlińskie singletracki, Park Aktywności Czarodziejska Góra z letnią trasą saneczkarską, wyciąg narciarski, czy tereny uzdrowiskowe. Nawet właściciele psów mają tu dla siebie specjalny plac zabaw dla psów. W sezonie dzieje się tu naprawdę wiele.

  fot. Kompleks Active Jedlina
  Kompleks Active Jedlina

  Dużych rozmiarów zadaszona hala pozwala na grę w bule oraz organizację imprez sportowych podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

  Kompleks Sportowo – Rekreacyjny w Jedlinie-Zdroju usytuowany jest pomiędzy dawną linią kolejową 285 (Bystrzycką) i drogą wojewódzką nr 381 (ul. Kłodzka). W skład obiektu wchodzą: stadion z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, dwa boiska treningowe oraz boisko „Orlik”, na których odbywają się treningi, sparingi, mecze piłkarskie klubu KS „Zdrój”.

  fot. Boisko
  Boisko sportowe

  Na terenie kompleksu Active corocznie odbywają się imprezy sportowe, tj. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój, Festiwal Aktywności, Międzynarodowy Festiwal Petanque, Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci, Uzdrowiskowe Wędrówki, cykle spotkań biegowych dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych mniejszych wydarzeń. To również miejsce relaksu przy zbiorniku wodnym, na wygodnych stałych leżakach z widokiem na Góry Wałbrzyskie przy nowo wybudowanej kulistej fontannie, nawiązującej swoim wyglądem do pobliskich aktywności.

  Ścieżka pieszo-rowerowa
  Położona w malowniczym terenie ścieżka to wymarzone miejsce do spacerów, uprawiania joggingu, nordic walking, zjazdy na deskorolce, wrotkach, rowerze, itp.

  Kompleksu Active Jedlina
  Kompleksu Active Jedlina – ścieżka pieszo-rowerowa

  Skatepark
  Specjalny tor przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych (jazda na deskorolce, hulajnodze, BMX czy wyczynowa jazda na rolkach). W skateparku znajduje się wiele przeszkód przeznaczonych do nauki trików.

  fot. Skatepark
  Skatepark

  Boisko do gry w bule
  Boiska do gry w bule w kompleksie „Active Jedlina” przy ul. Kłodzkiej. W maju na bulodromie odbywają się największe w Polsce zawody miłośników tej gry, w których uczestniczą również zawodnicy z Niemiec, Francji, Czech i Słowacji. Możliwość całorocznych treningów umożliwia wybudowana w tym miejscu hala namiotowa.

  Street workout i CrossFit
  Street workout i CrossFit w kompleksie „Active Jedlina” przy ul. Kłodzkiej. Urządzenia dla osób aktywnych zastępujące trening na typowej siłowni. Modny obecnie street workout jest chętnie trenowany przez młodsze pokolenia.

  fot. Bieżnia lekkoatletyczna
  Bieżnia lekkoatletyczna