Nazywany jest także Górką Moczydłowską. To sztucznie usypane wzniesienie znajduje się w parku Moczydło przy ulicy Czorsztyńskiej i alei Prymasa Tysiąclecia.
Kopiec ma 20 metrów wysokości. Został usypany po II wojnie światowej z gruzu pochodzącego ze zniszczonych warszawskich budynków. Był jednym z czterech tego typu miejsc w Warszawie
(pozostałe to: Kopiec Powstania Warszawskiego, Górka Szczęśliwicka oraz nieistniejący kopiec u wylotu ul. Krasińskiego).
Pod koniec XIX wieku na tym terenie działała cegielnia. W 1939 roku odkupiły ją władze miasta. Cegielnia nie przetrwała wojny. Jeszcze kilkanaście lat po wojnie znajdowały się tam glinianki, stare zabudowania i nowa góra powstała z ruin. Na przełomie lat 60. i 70. zdecydowano zapuszczony teren przekształcić w park.
Projekt przygotowały Maria Szczypiorska i Alina Scholtzówna. Górę gruzu obsypano ziemią, a na jej zboczu zamontowano wyciąg narciarski (działał do lat 80.). Powstał stadion Klubu Sportowego „Olimpia”, boiska i korty tenisowe. Dziś na terenie parku znajdują się cztery stawy,, plac zabaw, ścieżki rowerowe i siłownia plenerowa. Kopiec, na którego szczyt prowadzi kilka ścieżek, jest punktem widokowym na Warszawę.