Amfiteatr w Parku Sowińskiego

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Amfiteatr znajduje się przy ul. Elekcyjnej 17, w części dołączonej do przedwojennego parku po II wojnie. Powstał w miejscu dawnej glinianki.

  Pierwszy amfiteatr zbudowano w 1964 roku. Scenę ustawiono w zagłębieniu, a na wyrównanym zboczu stanęły drewniane ławki. Artyści mieli do dyspozycji dwa parterowe pawilony. Amfiteatr nie był zadaszony, ani ogrodzony. Mieścił ok. 3 tys. osób.

  Na początku XXI wieku obiekt przeszedł remont. Amfiteatr ogrodzono, ustawiono kasy (od tej pory część imprez była biletowana), zmniejszono widownię do 2 tysięcy miejsc, ale przede
  wszystkim ustawiono dach namiotowy wsparty na czterech masztach. Scenę o powierzchni 340 mkw. pokryto specjalnym tworzywem Zaplecze sceny stworzył wolnostojący budynek o powierzchni 150 mkw. z garderobami, toaletami, prysznicami i recepcja.

  Po kilkunastu latach amfiteatr znów jest przebudowywany. Odnowione zostało zaplecze socjalne oraz kulisy. Do poszerzonej sceny dostęp ułatwi ogromna winda towarowa, która pozwoli na
  szybkie i sprawne przetransportowanie sprzętu. Nad sceną zawisła potężna kratownica, która udźwignie wymagania sprzętowe gwiazd największego formatu. W drugim etapie nowe oblicze zyska widownia.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł