Amfiteatr w Parku Górczewska

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Obiekt, nawiązujący architekturą do opery w Sydney został oddany do użytku w 2008 roku. Rok później, w 2009 roku amfiteatrowi nadano nazwę Michaela Jacksona. Samorządowcy chcieli w ten sposób upamiętnić pierwszy i jedyny koncert króla popu w Polsce, który odbył się w 1996 roku na lotnisku na Bemowie. Ze względu na kontrowersje, które pojawiły się wokół osoby Michaela Jacksona, w 2019 nazwę obiektu zmieniono na amfiteatr „Górczewska”.

  Autorami projektu obiektu są architekci Juliusz Marcinowski oraz Tomasz Rynek. W amfiteatrze znajduje się 1000 miejsc siedzących umieszczonych na nasypie ziemnym. Widownię i
  scenę o powierzchni około 130 m 2 przykrywa dach o powierzchni 1700 m2, w stalowej konstrukcji kratownicowej podwieszonej do dwóch słupów nośnych.

  Do głównego wejścia prowadzi mostek przerzucony ponad przewężeniem niecki oczka wodnego (o pow. 720 m2). Niedaleko amfiteatru powstał ekologiczny parking dla ok. 200 dla samochodów.

  Amfiteatr spełnia wymogi zarówno zespołów muzyki rozrywkowej i rockowej, jak i chóru operowego czy orkiestry symfonicznej. W amfiteatrze działa także letnie kino plenerowe.