1877 rok/ 1885 rok.
Pozostałości zespołu dawnego kościoła św. Marka Ewangelisty w Rzochowie to dziś kaplica grobowa Boguszów, dawnych właścicieli Rzemienia i Rzochowa oraz kapliczki w linii ogrodzenia dawnego cmentarza przykościelnego, znajdujące się w Mielcu, na osiedlu Rzochów, przy ulicy Rzochowskiej, obok rzymskokatolickiego kościoła św. Marka Ewangelisty. Neogotycka kaplica została wybudowana w 1877. Zbudowana na rzucie kwadratu kaplica jest murowana i otynkowana. Dwuspadowy dach kryty jest dachówką, a cztery okna oraz drzwi są zamknięte ostrołukowo. Na szczycie ujętym obeliskami znajduje się napis: GROBOWIEC RODZINY BOGUSZÓW. Jest w niej pochowanych 7 osób z rodu Boguszów i Szaszkiewiczów, właścicieli pobliskiego Rzemienia. Kaplica ta po przeprowadzonych pracach remontowo-konserwatorskich ma służyć za kaplicę przedpogrzebową.
BOGUSZ ZDZISŁAW urodził się w 1837 r. w Rzemieniu, był synem Feliksa i Aleksandry z Reyów. Uczestniczył, razem z bratem Alfredem, w powstaniu styczniowym 1863-1864. W 1874 odziedziczył majątek rzochowski po ojcu (Feliksie). Ożenił się z Jadwigą Chołoniewską i miał z nią dwoje dzieci-Aleksandrę i Feliksa (zm. 1876). Był kolatorem kościoła parafialnego w Rzochowie. Majątek rzochowsko-rzemieński przekazał córce Aleksandrze, która w 1886 r. wyszła za Gustawa Szaszkiewicza.
Cztery kapliczki fundacji Anny Rusin zostały wybudowane w 1885 roku. Znajdowały się one w linii ogrodzenia dawnego cmentarza kościelnego. Są murowane i otynkowane, przykryte dwuspadowymi daszkami z blachy. Od frontu mają głębokie wnęki zamknięte łukami. W ostatnich latach przeprowadzono prace remontowo-konserwatorskie i odnowiono kapliczki.
Pozostałości zespołu kościoła są wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa podkarpackiego. Drewniany kościół św. Marka z 1840 wraz drewnianą dzwonnicą został w 2010 roku przeniesiony do skansenu w Kolbuszowej i tam można go oglądać.
Województwo: podkarpackie
Gmina: Mielec