Stadnina Koni w Żabnie

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Stadnina Koni Żabno to jedna z największych prywatnych hodowli koni rasy małopolskiej w Polsce. Powstała ona w miejscu w którym działała do 1990 r. Rolnicza Spółdzielnia Tuczu Zwierząt w Żabnie. W 1998 roku majątek po spółdzielni zakupili Państwo Maria i Andrzej Bieńko.
  Oprócz hodowli koni małopolskich stadnina prowadzi pensjonat dla koni. Konie mają zapewnioną troskliwą, całodobową opiekę oraz codzienny ruch na rozległych pastwiskach wokół stajni.
  Stadnina ma atrakcyjne położenie, pośród łąk, lasów, w pobliżu rzeki.

  Oprócz działalności hodowlanej w stadninie prowadzona jest nauka jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych, przejażdżki konne w teren, wycieczki dla dzieci, młodzieży i dorosłych połączone z jazdą konną i ogniskiem.
  Ponadto w 2004 roku rozpoczął działalność Klub Jeździecki „Baria”. Celem działalności klubu jest rozwój i popularyzacja sportu konnego, rekreacji i turystyki konnej, hipoterapii oraz innych form kultury fizycznej i sportu na terenie swojego działania. Klub opiera swoje działanie na pracy społecznej członków i sympatyków. Członkowie klubu posiadają uprawnienia do prowadzenia nauki jazdy konnej.

  Stadnina Koni Żabno to wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego czasu dla wszystkich miłośników koni i aktywnego wypoczynku.