Park Kultury w Powsinie

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Fot. Park Kultury w Powsinie

  Obrzeża Ursynowa to doskonały teren do odpoczynku, bo blisko siebie znajdują się: park rekreacyjno-sportowy, Las Kabacki i Ogród Botaniczny PAN.

  Park powstał na 50 ha klubu golfowego, zakupionych w 1938 r. od Adama Branickiego, przedwojennego właściciela dóbr wilanowskich. Z tych czasów pozostał drewniany budynek, w którym mieści się m.in. administracja parku. Po wybuchu II wojny światowej tereny zostały zamienione na pola uprawne, a po 1945 r. przeznaczone na rzecz ośrodka sportowo-rekreacyjnego, oficjalnie – Ośrodka Wczasów Świątecznych w Powsinie. W 1956 r. Wydział Kultury i Sztuki Prezydium Miasta Stołecznego Warszawy zmienił jego nazwę na Park Kultury w Powsinie, która funkcjonuje do dziś.
  Zaletą parku jest stworzenie terenu, na którym każdy może wypoczywać w sposób, który odpowiada mu najbardziej. Dla jednych będą to aktywności sportowe na jednym z licznych boisk – do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, dla innych pływanie lub gra w szachy. W parku zlokalizowano nowoczesny plac zabaw, wypożyczalnie sprzętu sportowego oraz pawilon sportowy z siłownią, sauną, kręgielnią i kortami tenisowymi. Dostępne są też całoroczne domki kempingowe wyposażone w pełny węzeł sanitarny, a w muszli koncertowej odbywają się różnego rodzaju występy artystyczne. Natomiast po części leśnej parku można spacerować po szlakach turystycznych PTTK.

  Adres: ul. Maślaków 1.

  Fot. Park Kultury w Powsinie
  Fot. Park Kultury w Powsinie
  Fot. Park Kultury w Powsinie
  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł