Beskid CUP Jaworze – turniej tenisa ziemnego artystów Polskich

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  1. Czas powstania
   2005r.
  2. Opis cech fizycznych wprowadzonego Gminnego Cudu Regionu
   Turniej jest rozgrywany corocznie podczas okresu wakacyjnego na kortach tenisowych SPA Hotelu Jawor**** . To jedyny tego rodzaju turniej w Polsce. W rozgrywkach tenisowych mierzą się najrozmaitsi artyści polskiej sceny teatralnej i kabaretowej, muzycy oraz znane osobistości telewizyjne.
   Impreza odbywa się pod patronatem marszałka województwa śląskiego o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej.
   Głównym celem tej imprezy jest propagowanie sportu i zdrowego stylu życia oraz promocja Śląska.
  3. Opis kontekstów historycznych
   Historia powstania turnieju tenisa wiąże się z rewitalizacja Hotelu Jawor Spa. W trakcie remontu wląsciciel hotelu podjął decyzje o wyposażeniu go w korty tenisowe i i postawił sobie za cel propagowanie tenisa ziemnego nie tylko wśród Jaworzan ale przede wszystkim na arenie ogólnopolskiej. Z czasem realizacja tego celu stała się także skuteczna strategia marketingową hotelu i miejscowości Jaworze. Początkowo w turnieju wzięło udział 10 uczestników, jednak i klimat, i otoczenie Jaworza skutecznie zachęciło innych artystów do przyjazdu na Podbeskidzie, do Jaworza. Mecze towarzyskie stały się okazją do integracji samych artystów, jak i okazją do prezentacji lokalnych przedsiębiorców.
   Turniej propaguję zasady fair-play w sporcie.
  Galeria gwiazd w tenisie ziemnym w Jaworzu


  Turniej trwa cztery dni. Znane z telewizji osobistości podejmują się rywalizacji na kortach. Rozgrywki w ramach Beskid Cup cieszą się niezwykłą popularnością zarówno wśród mediów, jak i polskich gwiazd. Co roku w turnieju bierze udział około 20 artystów. Udział w imprezie do tej pory wzięli m.in: Tomasz Bednarek, Stan Borys, Jacek Cygan, Piotr Cyrwus, Marcin Daniec, Wojciech Dąbrowski, Jan Englert, Stefan Friedmann, Piotr Gąsowski, Zbigniew Górny, Krzysztof Hanke, Robert Janowski , Leszek Malinowski, Jacek Mejer Mezo, Michał Milowicz, Maurycy Polaski, Grzegorz Poloczek, Krzysztof Respondek, Robert Rozmus, Henryk Sawka, Tomasz Stockinger oraz Karol Strasburger.
  Oprócz nich w Jaworzu można spotkać gości specjalnych: Maję Berełkowską-Cyrwus, Olgę Bończyk, Annę Guzik, Iwonę Pavlowić, Beatę Ścibakównę, Majkę Jeżowską, Annę Głogowską, Katarzynę Skrzynecką, Władysława Grzywnę i Karola Stopę. Każdego roku podczas turnieju odbywają się imprezy towarzyszące, zjeżdżają media z całej Polski w poszukiwaniu okazji do przeprowadzenia wywiadu z artystami. Publiczność ma z kolei okazję by z bliska zobaczyć znanych polskich aktorów, piosenkarzy, artystów kabaretowych w niecodziennej roli, gdy rywalizują ze sobą na kortach. A przy okazji zdobyć autograf, porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie.

  województwo: śląskie

  gmina: Jaworze