Bobrowiska nieopodal Brodnicy

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Wieża widokowa w Bobrowiskach, na terenie Leśnictwa Długi Most jest jednym z elementów 750-metrowej ścieżki dydaktycznej „Bagienna Dolina Drwęcy”, którą oddano do użytku 7 listopada 2013 r.

  Inwestycja współfinansowana ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 pod nazwą „Edukacja ekologiczna poprzez budowę wieży widokowej wraz ze ścieżką dydaktyczną oraz infrastrukturą towarzyszącą na terenie Nadleśnictwa Brodnica” to kolejne działanie mające na celu promowanie wiedzy o lesie oraz udostępnienie zwiedzającym obszaru Natura 2000 „Bagienna Dolina Drwęcy”, a w szczególności starorzecza tej rzeki – siedliska wielu chronionych ptaków, np. bielika, orlika krzykliwego, gęgawy, gęsi zbożowej, rybitwy czarnej, czapli siwej, płaskonosa, świstuna, rożeńca, łyski.

  To obiekt zlokalizowany blisko Brodnicy, więc dla mieszkańców może być okazją na częste spędzanie wolnego czasu w kontakcie z przyrodą. Dotarcie do Bobrowisk z ul. Lidzbarskiej, przejście ścieżki, obserwacje z wieży i powrót ul. Boczną zajmuje około 3 godz. Przy okazji warto pospacerować po lesie, w którym szczególnie ciekawie jest wczesną wiosną, kiedy rozkwitają ogromne kobierce przylaszczek, zawilców i różnokolorowej kokoryczy. Nieco później w tym lesie spotkamy lilię złotogłów, a na łąkach – storczyki.

  Źródło: brodnica-online.pl