Biblioteka w Borzechowie

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Gminna Biblioteka Publiczna w Borzechowie powstała w 1960 r. jako biblioteka gromadzka. Przez wiele lat mieściła się w różnych budynkach, głównie w domach prywatnych. Od 1998 r. znalazła swoją siedzibę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzechowie, a jej filia mieści się w Szkole w Kłodnicy Dolnej. Jest jedyną instytucją kultury na terenie gminy więc prowadzi wiele różnych aktywności. Od ponad 20 lat prowadzi zajęcia rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży w ramach Klubu 4H, od 2014 r. prowadzi zajęcia rękodzielnicze „Bombowe czwartki” dla seniorów.
  Obecnie księgozbiór GBP liczy ponad 25000 książek, są także audiobooki. Biblioteka jest miejscem spotkań i rozwijania swoich pasji. Obecnie może się pochwalić dużą ilością komputerów, laptopów, tabletów. Czytelnicy mogą korzystać z drukarki, skanera. Bibliotekarze pomagają napisać pismo, wypełnić dokumenty, znaleźć poszukiwane informacje. Dla osób starszych, które mają trudności z dostaniem się do biblioteki wprowadzono usługę „Książka na telefon”. Przy bibliotece działa Stowarzyszenie „U źródeł Chodelki”, które swoimi działaniami wzbogaca ofertę biblioteki. Przy bibliotece działa także Młodzieżowa Orkiestra Dęta, poprzez wiele lat działał klub wolontariusza. Biblioteka zbiera stare fotografie, które możnaq obejrzeć w Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej.
  Biblioteka uczy i inspiruje, dzięki temu jest znana także poza terenem gminy. Więcej informacji o bibliotece na stronie internetowej, blogu lub na portalu Facebook.

  Gmina Borzechów