Trasy rowerowe singletrack w Jedlinie-Zdroju

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Trasy rowerowe singletrack w Jedlinie-Zdroju są doskonałym uzupełnieniem oferty sportowej i rekreacyjnej miasta. Są nie tylko bardzo atrakcyjne pod względem technicznym, ale także bardzo malownicze Powstały w wyniku sugestii samych rowerzystów, którzy sugerowali burmistrzowi, że teren parkowy Czarodziejskiej Góry idealnie nadaje się do stworzenia tego typu tras.

  fot. Trasy singletrack w Jedlinie-Zdroju
  Trasy singletrack w Jedlinie-Zdroju

  Trasy i ścieżki rowerowe w gminie Jedlina-Zdrój mają w sumie 15 km długości. Trasy rowerowe typu singletrack, czyli jednokierunkowe, z wieloma punktami wjazdu na trasy, są przeznaczone dla pasjonatów mocnych wrażeń rowerowych. Tor składa się z trzech tras (czerwona, niebieska i czarna) o łącznej długości 3,5 km. W roku 2021 trasa czerwona została jednak znacznie przedłużona i dodatkowo wykonano nową trasę zieloną, co sprawia, że jedlińskie single jeszcze bardziej się wydłużyły.

  fot. Trasy singletrack w Jedlinie-Zdroju
  Trasy singletrack w Jedlinie-Zdroju

  Trasy oznakowane są podobnie, jak trasy narciarskie, niebieska jest najłagodniejsza, czerwona trochę trudniejsza, najtrudniejsza czarna, stamtąd jest widok na Góry Wałbrzyskie. Na trasach są muldy, hopki, drewniane kładki, bandy i stoliki.

  fot. Trasy singletrack w Jedlinie-Zdroju
  Trasy singletrack w Jedlinie-Zdroju

  Z tras bardzo chętnie korzystają nie tylko dzieci, ale także bardziej zaawansowani rowerzyści MTB, ponieważ wiele elementów technicznych przy większych prędkościach wymaga naprawdę dobrego przygotowania. Oczywiście może te elementy przejechać także powoli i wówczas trasa nadaje się nawet dla początkujących amatorów MTB.