Strefa MTB Sudety – trasy w Głuszycy

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Kiedy pogoda sprzyja z pewnością warto wybrać się na wycieczki rowerowe po Strefie MTB Sudety – największym systemie górskich tras rowerowych w Polsce.

  fot. Trasy MTB Głuszyca
  Trasy MTB Głuszyca

  Trasy MTB prowadzą po najpiękniejszych terenach Gór Sowich, Suchych oraz Kamiennych. Jest to około 500 kilometrów szlaków (włącznie z innymi gminami, nie tylko w Gminie Głuszyca), które odsłaniają najpiękniejszą stronę MTB oraz dadzą mnóstwo zabawy i satysfakcji. Niezależnie od stopnia zaawansowania, każdy znajdzie miejsce dla siebie. Od szerokich szutrów po singeltracki i odcinki enduro, a to wszystko w towarzystwie niezwykłych walorów krajobrazowych i turystycznych, jakie oferuje ta część regionu.

  fot. Trasy MTB Głuszyca
  Trasy MTB Głuszyca

  Strefa MTB Sudety to efekt współpracy pasjonatów kolarstwa górskiego mieszkających w tych górach i najlepiej je znających. Teren Strefy to kolebka MTB, gdzie od lat odbywają się najważniejsze polskie klasyki w maratonie, a zagraniczni goście korzystają z okolicznych tras do uświetnienia swoich zawodów.
  Z jednej strony możecie przejechać się po słynnym Rybnickim Singlem, który można porównać do singli w Alpach, wspiąć się na Rogowiec, najwyżej położony zamek w Polsce, a z drugiej skierować się w przepiękne okolice Wielkiej Sowy stanowiące dla rowerzystów idealne połączenie fascynującej jazdy i zapierających dech w piersiach widoków.

  Szereg szlaków pozwala na wybranie właściwej dla siebie opcji i wybór pomiędzy spokojną wycieczką a wymagającą techniki jazdą. Kamienie, korzenie, szerokie trasy czy też wąskie podjazdy – tutaj znajdziecie każdy z tych elementów. Do tego wszystkiego miejsca widokowe, na które z pewnością nie pozostaniecie obojętni.

  Trasa żółta
  Trasa żóóta
  Trasa zielona
  Trasa zielona
  Trasa pomarańczowa
  Trasa pomarańczowa
  Trasa niebieska
  Trasa niebieska
  Trasa czerwona
  Trasa czerwona
  Trasa czarna
  Trasa czarna