Festiwal Kabaretu w Koszalinie

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Festiwal Kabaretu w Koszalinie to najbardziej znany show pochodzący z tego miasta. Jego historia sięga 1995 roku kiedy to koszaliński Kabaret Koń Polski zorganizował go po raz pierwszy. Impreza dzięki temu, że była w latach 1995-2016 na żywo relacjonowana w TVP2, a następnie w Polsacie stała się niezwykle rozpoznawalna w skali kraju, a skecze prezentowane w Koszalinie, zyskiwały miano kultowych.

  Festiwal jest ściśle związany z koszalińskim Amfiteatrem im. Ignacego Jana Paderewskiego, na którego „deskach” gościł nieprzerwanie do 2017 roku. Impreza cieszy się tak olbrzymią popularnością, że widzowie przyjeżdżają na nią autokarami, a parking pod amfiteatrem zamienia się w festyn, pełen stoisk z przekąskami i gadżetami. Można powiedzieć, że Koszalin stał się prawdziwą stolicą polskiego kabaretu, przyciągającą tłumy fanów tego typu rozrywki. Inicjatywa jest bliska sercu również włodarzom miasta, ponieważ Prezydent Miasta Koszalina sprawuje nad „Kabaretonem” swój honorowy patronat.

  Od 2018 na fanów Festiwalu czeka nowa atrakcja, którą jest Aleja Gwiazd Kabaretu rozciągająca się od amfiteatru do koszalińskiej Filharmonii. Wśród celebrytów polskiej sztuki kabaretowej, którzy odcisnęli swoje dłonie na metalowych gwiazdach są między innym założyciele Konia Polskiego. 

  Aleja Gwiazd Kabaretu. Fot. Archiwum UM w Koszalinie

  Województwo:   zachodniopomorskie  

  Gmina:      Koszalin