Dworek Weriusz z Jeździeckim Klubem Sportowym w Skibnie

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Pensjonat agroturystyczny – Dworek Weriusz z Jeździeckim Klubem Sportowym znajduje się w miejscowości Skibno 32 w gminie Sianów – 8 km od wybrzeża Bałtyku.  

  Pensjonat agroturystyczny połączony ze szkółką jeździecką stanowią wspaniały kompleks przeznaczony do uprawiania turystyki jeździeckiej, sportów konnych oraz do wypoczynku na łonie natury. Na ponad 100 hektarowym obszarze znajdziemy profesjonalny krosowy tor przeszkód, pełną sportową infrastrukturę, duże padoki, krytą ujeżdżalnie, bieżnie, odnowę biologiczną oraz malownicze trasy do konnych przejażdżek. W ośrodku prowadzona jest nauka jazdy konnej, hipoterapia oraz terapeutyczna jazda konna.

  Dwór w Skibnie wzniesiony został na konstrukcji szachulcowej. Wczesne wzmianki o nim pochodzą z pierwszej połowy XIX wieku. Otoczony jest 2 hektarowym parkiem krajobrazowym, w którym odnajdziemy 100 letnie dęby i buki.

  Jeździecki Klub Sportowy powstał w 2000 roku. Założycielem i prezesem klubu jest właściciel ośrodka inż. Lesław Spisak – członek Komisji WKKW w Polskim Związku Jeździeckim.

  Zawodnicy klubu od lat zajmują wysokie miejsca na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego i Skokach przez Przeszkody. Klub jeździecki został rozsławiony na całym świecie przez polskiego jeźdźca Pawła Spisaka i wspaniałego konia Weriusza. Zawodnik ten w 2004 roku był najmłodszym olimpijczykiem startującym w konkursie WKKW na IO w Atenach. Zdobył wiele bardzo wysokich lokat na zawodach jeździeckich w Polsce i na świecie. Od 2006 roku, niezmiennie jest najwyżej klasyfikowanym polskim WKKWistą, w rankingu FEI.

  Województwo:   zachodniopomorskie  

  Gmina:     Sianów