Najdłuższy w Polsce Rock Garden

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Bike Park Walim MTB – Cross Country, to wyjątkowe wyzwanie dla pasjonatów kolarstwa górskiego, choćby ze względu na najdłuższy w Polsce element Rock Garden (przeszkoda zbudowana m.in. z dużych bloków kamiennych). Rock Garden to obowiązkowy element techniczny pokonywany podczas zawodów rowerowych MTB XC. Ta sekcja trasy jest dużym wyzwaniem dla kolarzy, ale też, z racji tego, że jest trudna i widowiskowa, cieszy się ogromną popularnością wśród kibiców.

  MTB Walim
  MTB Walim

  Na odcinku o długości 3,5 km znajduje się tu ponad 20 różnego rodzaju elementów technicznych – od łatwych do wyjątkowo trudnych. Możecie tu znaleźć tzw. sztajfy, strome zjazdy, rock gardeny, mega pump track, kamienną pułapkę, mostki, hopy i dropy, przeszkody typu „north shore” (drewniane konstrukcje do szkolenia techniki jazdy rowerem) i wiele innych. Dodatkowym elementem Bike Parku jest sekcja zjazdowa o długości 4 km, której początek znajduje się na Przełęczy Walimskiej i prowadzi bezpośrednio do Walimia. Trasa jest oznakowana (niebieskimi słupkami ze strzałkami).

  MTB Walim
  MTB Walim

  Początek Bike Parku ma wjazd w centrum Walimia, tuż obok parkingu przy Centrum Sportu i Rekreacji. Z trasy może korzystać każdy, ale warto zastanowić się i właściwie ocenić swoje umiejętności jazdy na rowerze w górskim terenie. Na Bike Parku w Walimiu organizowane są zawody MTB Cross Country i Eliminator XC, przeznaczone dla pasjonatów i wyczynowców.
  Bike Park Walim MTB powstał dzięki zaangażowaniu członków lokalnej drużyny rowerowej MTB Walim Team oraz pomocy młodzieżowej drużyny MB Walim Team Junior, a inicjatorem budowy oraz ciągłej modernizacji tej atrakcji jest Artur Jarczok.

  MTB Walim
  MTB Walim