Kaplica Objawień

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Do kaplicy, nazywanej Kaplicą Objawień lub Kaplicą „Na wodzie” prowadzi zabytkowa, trzyrzędowa aleja kasztanowa- Aleja Najświętszej Marii Panny.

  Kaplica pochodzi z XVIII w. i składa się z dwóch, połączonych ze sobą dachem, drewnianych kapliczek. Pod nią znajdują się źródła strumienia Krupiec płynącego do rzeki Wieprz. Woda ta słynie z właściwości leczniczych.

  Tradycja donosi, że obecna kaplica została postawiona w miejscu objawienia się Matki Bożej Jakubowi Ruszczykowi w dniu 5 sierpnia 1640 r. Pobożny, chory wieśniak z Szarowoli, szukał pomocy i ratunku w modlitwie. Pewnego razu ujrzał jasność niezwykłą i przelęknięty padł na ziemię. Gdy światłość zniknęła poczuł się cudownie uzdrowiony. Obok kaplicy znajduje się scena rodzajowa wyrzeźbiona w kamieniu, przedstawiająca objawienie się Matki Bożej Jakubowi Ruszczykowi oraz stacje różańcowe. Wszystkie rzeźby wykonane zostały wykonane z kamienia przez artystę z Krasnobrodu – Andrzeja Gontarza.

  Przy Kaplicy Objawień w 2017 r. została postawiona kamienna figura Matki Bożej Fatimskiej upamiętniająca 100 lecie objawień fatimskich.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł