Wioska Zapomnianych Wojów

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Czas powstania

  Baśniowy Szlak powstał w 2013 roku.

  Opis cech fizycznych Gminnego Cudu Regionu

  Wioska Zapomnianych Wojów to przystanek na Baśniowym Szlaku Suwalszczyzny, położony w Bakałarzewie przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Tematem przewodnim są tu Jaćwingowie oraz kolejne motywy z książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Wiosce patronują rycerze króla Błystka – Mikuła i Pakuła oraz krasnoludek Pietrzyk.

  Wioska Zapomnianych Wojów jest ulubionym przystankiem dzieci, które lubią aktywność fizyczną, pokonywanie przeszkód i zadania sportowe. Zwiedzanie rozpoczyna się od gry planszowej, w której pionkami będą… Mali Wędrowcy! Rzucając wielką kostką i przeskakując na kolejne pola, dzieci powoli będą poznawać kolejne informacje na temat historii i życia Jaćwingów.

  Opis kontekstów historycznych

  Wioska tematyczna związana jest z historią Jaćwingów, których ślady osadnictwa występują również na terenie gminy Bakałarzewo.

  Woje Króla Błystka – Mikuła i Pakuła oraz Pietrzyk, zabiorą dzieci na wędrówkę do grodu Jaćwingów. Wyprawa rozpocznie się ze słowami komendy wojskowej: „Wszyscy w drogę wyruszają, Jaćwingowie już czekają!”.

  Droga prowadząca do grodu wojowników nie jest prosta! Mali Wędrowcy muszą pokonać prawdziwy linowy tor przeszkód i przedostać się przez norę złodziei pereł. Komu uda się odnaleźć jaćwieskie ozdoby zgubione na trasie? Kto wytropi złodzieja ziarna? To zadania, z którymi poradzą sobie najodważniejsi mali wojownicy! Ale nie martwcie się! Z dopingiem Mikuły i Pakuły, na pewno dacie radę!

  Ci, którzy dostaną się do jaćwieskiego grodziska, spotkają się z jaćwieskim wodzem Skomandem i poznają legendę o Starym Skazdubie.

  A to nie wszystkie niezapomniane przygody w Wiosce Zapomnianych Wojów! Po wspólnej zabawie z wojownikami Króla Błystka i wykonaniu wszystkich zadań pamiętajcie o odebraniu pieczątki na dużą Kartę Wędrowca, oraz nagrody za udział w zabawie!