Dyskusyjny Klub Filmowy Kinochłon

  Podobne obiekty, wydarzenia

  Kaplica trzech osób w Zagaciu

  Czas powstania: 1895 Opis cech fizycznych: Kaplica zadaszona w barwach...

  Kościół śś. Piotra i Pawła w Bolechowicach

  Czas powstania: pierwotny kościół istniał już w latach 1325-1327 Opis...

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

  Czas powstania: obecny pałac jest wynikiem przebudowy w latach...

  Figura św. Jana Nepomucena w Aleksandrowicach

  Czas powstania: 1755 Opis cech fizycznych: Figura przydrożna św. Jana...

  Kaplica Jerozolimska w Przegini Narodowej

  Czas powstania: 1990-1991 Opis cech fizycznych: W pięknej, leśnej scenerii...

  Udostępnij

  Czas powstania

  DKF Kinochłon działa od roku 2013.

  Opis cech fizycznych Gminnego Cudu Regionu

  Działający w Augustowie DKF Kinochłon jest jednym z najprężniej działających i rozwijających się dyskusyjnych klubów filmowych w Polsce.

  Augustowski DKF jest zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej, zaś swoimi pasjami dzielą się z widzami. Misją Kinochłona jest pogłębianie wiedzy członków klubu na temat sztuki filmowej oraz jej popularyzacja. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Projekcje uzupełniane są często o prelekcje, dyskusje czy spotkania z twórcami.

  Przy DKF Kinochłon prowadzony jest również klub dla najmłodszych widzów- Kinochłonek.

  Opis kontekstów historycznych

  Od 2013 roku DKF Kinochłon zaprezentował mnóstwo filmów i zorganizował szereg wydarzeń, głównie w Kinie „Iskra” w Augustowie, ale także wychodząc naprzeciw potrzebom małych ośrodków kultury i wsi, często wizytując w gminach ościennych Augustowa.

  DKF Kinochłon znany jest z organizacji m.in. Festiwalu Filmowego w Gdyni „3xGdynia”, czyli bliźniaczego przeglądu filmów nominowanych do Oscarów, a także z letniego wydarzenia „Kinogranie”, czyli przeglądu filmów o tematyce muzycznej.

  DKF gościł już m.in. Janusza Gajosa, Mariana Dziędziela, Roberta Więckiewicza, Danutę Szaflarską, reżyserów, twórców kina, dziennikarzy filmowych oraz chyba wszystkich najbardziej znanych krytyków filmowych w naszym kraju.

  DKF Kinochłon otrzymał kilka znaczących wyróżnień, a także na gród, w tym: Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Najlepszy Dyskusyjny Klub Filmowy” za działalność w 2014 oraz 2018 roku.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł